июль, 2018 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының 18.04.2018 № под-707/18 боерыгы нигезендә эшләүче республика бәйгесе комиссиясе «Гомуми белем предметлары буенча Бөтенроссия олимпиадасының йомгаклау этабында призерлар һәм җиңүчеләрне әзерләгән укытучыларга ярдәм күрсәтү» грантын алу буенча тапшырылган документларны тикшерде.

19нчы апрельдән Россиядә пилот режимында «Төбәкләр өчен киләчәк кадрлары» проекты гамәлгә ашырыла. Проектта Татарстан Республикасы, Пермь крае, Мәскәү, Тула, Төмән, Ульян һәм Новгород өлкәсе катнаша. Проектның офисы булып Талантлар Университеты тора, ә кураторы – ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы.

15 июльдә Севастопольдә Флоты офицерлар йортында «Созвездие-Йолдызлык» Татарстан Республикасы телевизион яшьләр эстрада сәнгате фестиваленең лауреатлары һәм Дәүләт театр сәнгате институтының студентлары традицион зур концерт булды.

Ярышларда 9 округ регионнарыннан 170 артык спортчы катнаша.

Татарстан Республикасы Мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрлыгы 18 нче июльдәкосмик элемтә спутнигында профилактик эшләр үткәрү планлаштырылуы турында хәбәр итә. Үткәрелә торган эшләр нәтиҗәсендә  аналог эфир тапшырулары челтәрендә телевидениенең түбәндәге федераль һәм республика программалары трансляциясе туктатылып торачак:

ТР Дәүләт хезмәтләре порталында  басмаларга онлайн язылырга һәм почта бүлегенә бармыйча түләргә була.  Газета, журналлар, китаплар, фәнни-техник мәгълүмат басмалары, чит ил һ. б. басмаларга язылырга мөмкин.

Акчаның 100 млн сумы Әлмәткә - Зифа Балакина урамындагы паркны төзекләндерүгә бирелә.