2024 елның 23 маенда Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында җәйге ялны оештыру һәм балаларны сәламәтләндерү мәсьәләләре буенча «кайнар линия» узачак.

2024 елның 23 мае, пәнҗешәмбе

Балалар өчен юлламалар (шул исәптән сәламәтләндерү лагерьларына бушлай юллама алу хокукы булган кешеләр), балалар туристлык кэшбэгы, лагерьларда һәм юлларда туклануны оештыру, ата-аналар лагерьларга бару мөмкинлеге турында сорауларга һәм башкалар җавап бирәчәк:
1. Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгының «җәй» балалар һәм яшүсмерләрнең сәламәтләндерүен, ялын һәм мәшгульлеген оештыру буенча республика үзәге директоры Дәүләтчин Илдар Локман улы;
2. Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының Балаларга өстәмә белем бирү бүлегенең әйдәп баручы киңәшчесе Федоров Семен Петрович,
3. Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы Рәисе урынбасары Тимирясова Асия Витальевна;
4. Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының мәгариф, фән һәм мәгърифәтчелек эшчәнлеген үстерү буенча комиссиясе рәисе урынбасары Фролова Наталья Васильевна.
Гражданнарның мөрәҗәгатьләре «кайнар линия» 8(800)350-44-72 телефоны буенча кабул ителә. 23 майда 10:00 сәгатьтән 12:00 сәгатькә кадәр, шулай ук Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Интернет-кабул итү бүлмәсе аша https://oprt.tatarstan.ru/ipriem/message-form.htm.