Биектау районы прокуратурасы «Биектау район үзәк хастаханәсе» ДАССУ эшчәнлегендә гражданнарның сәламәтлеген саклау турындагы законнар бозылуын ачыклады

2022 елның 30 декабре, җомга

Биектау авылында яшәүче мөрәҗәгатен карауга бәйле рәвештә, район прокуратурасы тарафыннан «Биектау район үзәк хастаханәсе» дәүләт автоном сәламәтлек саклау учреждениесе тарафыннан гражданнарның сәламәтлеген саклау өлкәсендә гамәлдәге законнар таләпләре үтәлешенә тикшерү үткәрелде.

Тикшерү барышында 2022 елның 11 апрелендәге һәм 2022 елның 19 маендагы рецептлар буенча яшүсмергә медицина эшләнмәләре бирелмәгәнлеге һәм, «Биектау үзәк район хастаханәсе» ДАССУ 2022 елның беренче яртыеллыгына Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгына тиешле заявка бирмәгән булуы сәбәпле, кичектерелгән башкаруда озак вакыт булганлыгы ачыкланды.

Үткәрелгән тикшерү нәтиҗәләре буенча, 2022 елның 15 ноябрендә район прокуратурасы тарафыннан «Биектау үзәк район хастаханәсе» ДАССУ баш табибы исеменә закон бозуларны бетерү турында күрсәтмә кертелде, ул каралды һәм канәгатьләндерелде, 1 вазыйфаи зат дисциплинар җаваплылыкка тартылды, балигъ булмаган зат тулы күләмдә медицина эшләнмәләре белән тәэмин ителде.

26.12.2022

Прокурор ярдәмчесе                                                                       Р.А. Шәфыйков