Татарстанда СБЕР ЕАПТЕКА беренче даруханә хаберы ачылды

2020 елның 29 ноябре, якшәмбе

Казанда республикада СБЕР ЕАПТЕКА​ беренче даруханәне ачу тантанасы булды. Ачылыш тантанасында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Сбербанк идарәсе рәисе урынбасары Ольга Голодец, республиканың Цифрлы үсеш министры Айрат Хәйруллин һәм башкалар катнашты.

СБЕР ЕАПТЕКА Сәет Галиев ур., 6 адресы буенча ачылды. Даруханәнең барлык биналары - склад, сәүдә залы һәм курьер зонасы - заманча фармацевтика стандартлары буенча җиһазландырылган. Профилактика кагыйдәләре катгый үтәлә.

Кунаклар өчен хаб буенча экскурсия уздырдылар һәм даруханәнең эш үзенчәлекләре: заказларны җыю, формалаштыру һәм рәсмиләштерү процессы белән таныштырдылар. Казанда даруханә ассортиментында 18 мең дару һәм сәламәтлек өчен товарлар булачак. Даруханә көнгә 1000нән артык заказга хезмәт күрсәтәчәк.

Рөстәм Миңнеханов билгеләп үткәнчә, СБЕР ЕАПТЕКА проектын гамәлгә ашыру татарстанлылар өчен даруларның үтемлелеген шактый яхшыртырга мөмкинлек бирәчәк. "Монда барлык моментлар да каралган: китерелә торган дару препаратларының сыйфаты, киң ассортимент һәм илтеп җиткерү тизлеге. Мондый зур программа безнең республикада гамәлгә ашырылачагына без чын күңелдән рәхмәтлебез. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, даруханә хаблары саны арта гына барачак. Бу бик мөһим. Төбәкләрдә дарулар белән кайбер өзеклекләр булуы сер түгел. "СБЕР ЕАПТЕКА кебек җитди уенчы булу безнең халык өчен медикаментларның үтемлелегендә уңай чагылыш табачак", - дип ассызыклады ул.

Ул хәбәр иткәнчә, Татарстан Саклык банкы белән берничә юнәлештә, шул исәптән сәламәтлек саклау өлкәсендә актив хезмәттәшлек итә. «Сәламәтлек саклау өлкәсендәге саклык чараларының технологик чишелешләре медицина персоналының эш нәтиҗәлелеген, пациентларга күрсәтелә торган хезмәтләрнең сыйфатын арттырырга, медицина персоналының эшен тизләтергә мөмкинлек бирә. Без сәламәтлек саклау системасының нинди йөкләнеш белән эшләвен күрәбез. Шуңа күрә мәгълүмати технологияләрне гамәлгә кертү, ясалма интеллект табибларга ярдәм иткәндә, зур әһәмияткә ия", - дип өстәде Рөстәм Миңнеханов.

Ольга Голодец билгеләп үткәнчә, Татарстанда халык сәламәтлегенә зур игътибар бирелә. Шулай ук республика технологик яңарту һәм үсеш буенча лидерларның берсе булып тора. «Безнең өстенлегебез - сыйфат һәм уңайлылык. Без контрафактка зур өлеш керттек, һәм халык  СБЕР ЕАПТЕКА даруханә хезмәтләренең сыйфатын тойсын өчен барысын да эшләячәкбез», - диде Сбербанк идарәсе рәисе урынбасары.

Якындагы ике ел дәвамында СБЕР ЕАПТЕКА Республикада 10 даруханә ачарга планлаштыра: Казанда - 5, калганнары - Яр Чаллы, Әлмәт, Бөгелмә һәм Түбән Камада. Пик күрсәткечләргә чыкканнан соң, һәр даруханә персонал өчен 10нан артык эш урыны һәм курьерлар өчен 50дән артык эш урыны булдырачак.

ТР Президенты матбугат хезмәте материаллары буенча