Татарстанлылар сәүдә үзәкләрендә 150 Тбайтка кадәр мәгълүмат йөкли

2020 елның 29 ноябре, якшәмбе

Пандемия булуга карамастан, республика халкы сәүдә үзәкләрендә ешрак була башлады. Көз көне Татарстанда үрнәкләрдәге мобиль интернет-трафик узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда 27%ка арткан. Мегафон аналитиклары үз абонентларының мобиль активлыгын анализлап әнә шундый мәгълүматлар белән уртаклашты.

Ай саен республика халкы һәм кунаклары – МегаФон абонентлары сәүдә-күңел ачу комплексларында 150дән артык мәгълүмат терабайты эшли. Бу күләм шопинг вакытында эшләнгән 50 миллион селфи белән чагыштыра. Трафикның 84% ы 4G челтәренә тапшырыла.

Татарстанлыларга интернет-рекордлар куярга мәгълүматларны тапшыруның югары тизлеге ярдәм итә. 2020 елда МегаФон indoor-Казан, Чаллы һәм Түбән Кама сәүдә үзәкләрендә капламаны яхшырткан. Апгрейд ярдәмендә челтәрнең сыйдырышлыгы киңәйде, мобиль интернет тизлеге артты. Коммерцияле мәйданчыкларда сыйфатлы элемтә - килүчеләрнең тынычлыгы, техник җайланмаларның тотрыклы эшләве һәм контактсыз түләү мөмкинлеге ул.

«Быел күпләр онлайн-сатып алуларга йөз тотса да, Безнең төбәктәге офлайн-кибетләр үз позицияләрен саклап калуларын дәвам итә. Без комплекслар эчендә элемтә объектларын урнаштырабыз, сигнал барлык биналарга үтеп керсен һәм хәтта традицион уик-энд – күпләп сату челтәре йөкләнешне үти алсын өчен», - дип билгеләп үтте Татарстанда Мегафонның техник җитәкчесе Виталий Дубов.

Түбән Камада яңа база станциясе «Панорама» сәүдә үзәгендә барлыкка килде. Сәүдә үзәге эчендә урнаштырылган элемтә объекты челтәрнең өслеген яхшыртырга һәм бинаның барлык почмакларында мобиль интернетның югары тизлеген тәэмин итәргә мөмкинлек бирде. Казанда indoor-катламны модернизацияләү буенча эшләр «Кольцо» һәм «Франт» сәүдә-күңел ачу комплексларында башкарылды.

"Мегафон" ГАҖ матбугат хезмәте материаллары буенча