«Татарстан почтасы» федераль дәүләт унитар предприятиесендә соңгы ике айда ваклап сатудан кергән табыш 22% ка арткан

2020 елның 31 мае, якшәмбе

Почта бүлекчәләрендә ваклап сату товарларын сатуның яңа форматы барлыкка килү Россия Почтасы клиентларына үз вакытын экономияләргә мөмкинлек бирде. Санаулы минутлар эчендә теләгән һәркем почта һәм финанс хезмәтләре комплексын алырга, шулай ук урында сатып алырга мөмкин.

2019 елда Россиянең 61 төбәгендә почта элемтәсе бүлекчәләре базасында яңа форматта ваклап сату сатулары барлыкка килде. Бүгенге көндә Татарстан Республикасының почта бүлекчәләрендә 340лап ваклап сату ноктасы эшли.

Соңгы ике ай нәтиҗәләре буенча, «Татарстан почтасы» федераль дәүләт унитар предприятиесенең бүлекчәләрендә ваклап сатудан кергән табышы, узган елның апрель-май ае күрсәткечләре белән чагыштырганда, 22% ка арткан. Азык-төлек товарларына сорау аеруча зур булды. Әйтик, 1 апрельдән 26 майга кадәр татарстанлылар почта бүлекчәләрендә 18 мең килограммга якын карабодай, 25 мең литрдан артык көнбагыш мае һәм 30 меңнән артык кара чәй сатып алган.

Азык-төлек продуктлары сату буенча Чистайда 422980 почта элемтәсе бүлеге, Яр Чаллыда 423842 бүлек һәм Иске Чүпрәледә 422470 бүлек әйдәп бара.

Исегезгә төшерәбез, ваклап сату товарларын почта бүлегендә дә, өйдә почтальон аша да сатып алырга мөмкин. Икенче вариант пенсионерлар, инвалид кешеләр, шулай ук ерак торак пунктларда яшәүчеләр өчен аеруча уңайлы, алар хәзерге вакытта район үзәкләренә сатып алырга мәҗбүр. Әлеге хезмәтне якын арада почта элемтәсе бүлекчәсенә шалтыратырга мөмкин. Хат ташучылар һәм курьерлар өйгә азык-төлек, көнкүреш химиясе, канцелярия товарлары һәм 31 кг.га кадәр авырлыктагы посылкалар китерәләр.