Россия почтасы М.Видео-Эльдорадо заказларын бирә башлады

2020 елның 31 мае, якшәмбе

Россия Почтасы һәм "М.Видео-Эльдорадо" хезмәттәшлек башлану турында игълан итте. Почта бүлекләре ритейлер сайтында эшләнгән заказларны бирү пунктларына әйләнәләр. Уртак проект пилоты Мәскәүдә, Мәскәү өлкәсендә, Казанда һәм Новосибирскида – барлыгы 1291 почта бүлегендә эшләтеп җибәрелде.

Сатып алучылар "М.Видео" сайтында заказ рәсмиләштергәндә почта бүлекчәсен үзләре өчен уңайлы итеп сайлый алалар. Китерү уртача 2-3 көн дәвамында башкарылачак. Хезмәт бушлай күрсәтелә. Россия почтасы бүлекчәләрендә 20 кг. га кадәр авырлыктагы һәм һәр яктан 60 см. дан артык булмаган төрү материалы алырга мөмкин. Заказларга илтеп җиткерүне күзәтеп тору өчен трек-номер бирелә. Бүлектә сатып алу өчен паспортны күрсәтергә яки Россия Почтасының мобиль кушымтасыннан тикшерү кодын яки SMS атарга кирәк.

Россия Почтасы бүлекчәләре челтәре хисабына «М.Видео» заказларын бирү пунктлары акрынлап ритейлер моңарчы тәкъдим ителмәгән торак пунктларда барлыкка киләчәк. Партнерлар проектны этаплап масштаблаштырырга планлаштыралар. Якын арада «М.Видео» заказларын алу мөмкинлеге Екатеринбургның һәм Свердловск өлкәсенең, Түбән Новгород һәм Түбән Новгород өлкәсенең почта бүлекләрендә барлыкка киләчәк. Беренче этап нәтиҗәсендә шәһәр тибындагы 300-дән артык шәһәр һәм бистәдә яшәүчеләр беренче тапкыр техниканы өйдән ерак түгел ала алачак. Хезмәттәшлек үсеше буенча Россия Почтасының 42 мең бүлекчәсенә заказлар бирү пунктларын өстәү планлаштырыла.

Россия Почтасының цифрлы һәм логистик мөмкинлекләре безгә компанияләрнең, эре ритейлерларны да кертеп, бизнес географиясен иң кыска срокларда киңәйтергә мөмкинлек бирә. Почтага тиз тоташтыру, уңайлы интеграция, почта бүлекчәләре һәм курьер хезмәте челтәренең киң географиясе безнең партнерларны мөһим көндәшлекле өстенлекләр белән тәэмин итә", - дип билгеләп үтә Россия Почтасы генераль директорының электрон коммерция буенча урынбасары Алексей Скатин.