Казанда яңа буын технология буенча эшкуарлар җыелды

2018 елның 10 апреле, сишәмбе

Бүген технопаркта, «югары технологияләр өлкәсендә " ИТ-парк» ачу тантанасы булды. Финал конкурсында иң яхшы мәктәп һәм студентлар"Digital Start" ІТ-проектлары ,потенциаль ИТ-индустрия лидерларын ачыклауга юнәлтелгән иде. Чараны Татарстан республикасы мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрлыгы белән берлектә Ит-парк оештыручылар булып чыга.

Сәламләү сүзе белән бәйгедә катнашучыларга – укучыларга һәм студентларга Казаннан, Иннополистан, Яр Чаллыдан, Әлмәттән, Яшел Үзәннән һәм Мәскәүдән ТР Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасының мәгълүматлаштыру һәм элемтә министры Роман Шәйхетдинов һәм министрының беренче урынбасары, Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән Андрей Поминов мөрәҗәгать итте.