Гаилә архивы өчен 50 мең сум акча алып була

2020 елның 2 феврале, якшәмбе

Татарстан Республикасында 2019 елның 4 ноябрендә «Гаилә архивын тапшыр» конкурсы башланды. Анда барлык татарстанлылар катнаша ала. Жюрига гаилә архивыннан фотографияләрнең һәм видеодокументларның бай коллекциясен күрсәтү дә җитә.

Конкурсны Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты оештыра.  Конкурс ике этапта үткәрелә:

- муниципаль архивлар 2019 елның 4 ноябреннән  2020 елның 10 февраленә кадәр (муниципаль архивлардан гаризалар кабул итү 2019 елның 8 февралендә тәмамлана);

- 2020 елның 1 маеннан 31 маена кадәр республика күләмендә.

Җиңүчеләр дипломнар һәм акчалата премияләр белән бүләкләнә:

1 урын-50 мең сум;

2 урын-30 мең сум;

3 урын-20 мең сум.

Конкурста җиңүче гаилә архивларының документларының төп нөсхәләре Татарстан Республикасы Архив фонды составына кертеләчәк һәм «Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» дәүләт бюджет учреждениесе сакланышына кертеләчәк. Бирелгән документларга авторлык хокуклары конкурста җиңүчеләр артыннан кала.

Конкурс турында нигезләмә Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты сайтында урнаштырылган http://arhiv.tatarstan.ru/rus/file/pub/pub_2057818.pdf