июнь, 2017 ел
чәршәмбе

Intertat.ru электрон газетасы 7 июньгә һава торышын һәм бакчачылар өчен Ай календарен тәкъдим итә.

Тәравих намазында Коръәнне нинди тизлектә укырга, тәсбихне ничек башкарырга? Бу  хакта Intertat.ru электрон газетасына Татарстан мөселманнары Диния нәзарәте рәисе урынбасары Мансур хәзрәт Җәләлетдин сөйләде.

Укучыбызның соравына Татарстан мөселманнары Диния нәзарәтенең дәгъвәт бүлеге җитәкчесе, Казанның Апанай мәчете имам-хатыйбы Нияз хәзрәт Сабиров җаваб бирә.

Биектау районында Юл хәрәкәте иминлеге хезмәткәрләре һәм Суд приставларының федераль хезмәте уртак рейд уздырдылар.

Су торбаларына, су чаннарына планлы рәвештә профилактик чаралар үткәрү сәбәпле, 9 июнь көнне Биектау районы Каенлык авылын су белән тәэмин итү вакытлыча туктатыла. Профилактик-ремонт эшләре иртәнге 8:00-18:00 сәгатькә кадәр дәвам итәчәк.