июнь, 2018 ел
җомга

Бу  атнада  Татарстан  муниципаль районнарында  пар  басуларын  эшкәртү мәсьәләләре буенча  киңәшмәләр уза. Аларда  Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Тәлгать Таһирҗанов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы  белгечләре, районнарның  авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре  башлыклары,  механизация  һәм игенчелек  буенча консультантлары катнаша.

2018  елның  19 - 21 июнендә  Сөт бизнес академиясе базасында  «Сөт терлекчелегендә   азык  җитештерүгә идарә итү» тренингы узды. Укуларны     «Унибокс» ҖЧҖенең (Беларусь Республикасы) терлекчелек  буенча    консультанты    Александр Лапотко үткәрде.

Акциядә җыелган акчага өч елда 6200 ветеранга һәм 48 профильле учреждениегә ярдәм күрсәтелгән.