апрель, 2018 ел
чәршәмбе

Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутатлары Россия Федерациясе Хөкүмәте тарафыннан кертелгән “Органик продукция җитештерү турында”гы закон проектын беренче укылышта кабул иттеләр. Әлеге закон проекты органик продукция җитештерү өлкәсендәге мөнәсәбәтләрнең хокукый нигезләрен билгели.

Татарстанда мобиль сәүдә популярлашып бара. Бүгенге көндә Татарстан кулланучылар кооперациясе оешмалары берлеге автокибетләре республиканың 580нән артык торак пунктына хезмәт күрсәтәләр.

Кичә, 3 апрельдә, Татарстан Республикасы Биектау муниципаль районының «Элита» ДНП» АҖ базасында «Генетика, селекция терлек үрчетү: заманча эшләү ысуллары» темасына семинар узды. Чарада “Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Терлекчелектә нәсел эше буенча баш дәүләт авыл хуҗалыгы идарәсе” ДКУ башлыгы Ришат Зарипов, «Элита» ДНП” АҖ генераль директоры Фәннур Зарипов, районнар авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләренең селекция-нәсел хезмәтләре башлыклары, республиканың авыл хуҗалыгы оешмалары җитәкчеләре һәм белгечләре катнашты.