ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген Казанда «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Russia) төбәк чемипонаты старт алды. Берничә көн буена яшь белгечләр 91 компетенция буенча ярышачаклар, ә яшүсмерләр (JuniorSkills) – 23 компетенция буенча.

Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексында хезмәт өчен түләүнең торышы турында шимбә көнне Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган киңәшмәдә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов сөйләде.

ГАОУ ДПО "Татарстан Республикасы мәгарифне үстерү Институты" базасында төбәкара семинар үтте.

Семинарны оештыручылары: ҖЧҖ "Консалтинг һәм менеджмент" (белем бирү өлкәсендә күзәтчелек буенча Федераль хезмәт сыйфатын бәяләү Идарәсе заказы буенча), Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы.