ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

«Бердәм Россия» сәяси партиясенең Татарстан төбәк берләшмәсендә бакчачылык җәмгыятьләренең инженерлык инфраструктурасын үстерү буенча республика ярдәмче программаларын гамәлгә ашыруга беренчел йомгаклар ясау буенча киңәшмә узды. Киңәшмә Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Валерий Власов рәислегендә үтте. Чарада Татарстан Республикасы Бакчачылар берлеге рәисе Владимир Дейнекин, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре бүлеге башлыгы Александр Дружин, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре катнашты.

2017 елның 21 ноябрендә Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгында (Павлюхин ур., 75) Ачык ишекләр көне була. Әйләнә-тирә мохитне саклауга һәм Татарстан Республикасы террриториясендә экологик иминлекне тәэмин итүгә, табигатьтән файдалануга кагылышлы сорауларга Экология министрлыгы белгечләре җавап бирәчәк.