ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Министрлыкта 2017 елның 10 аенда терлекчелек тармагы эшенә йомгаклар ясау буенча киңәшмә узды. Чарада Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, “Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Терлекчелектә нәсел эше буенча баш дәүләт авыл хуҗалыгы идарәсе” ДКУ белгечләре, районнар авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләренең терлекчелек буенча консультантлары, селекция-нәсел хезмәтләре башлыклары катнашты.

“Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексының иң яхшы хезмәткәре” республика конкурсына гаризалар алу дәвам итә. Исегезгә төшерәбез, конкурсны Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы оештырган иде.

Түбәндәге киңәшләрне салкын тиюнең беренче билгеләре сизелә башлауга башкарырга кирәк.

2017 елның 21 ноябрендә Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгында (Павлюхин ур., 75) Ачык ишекләр көне була. Әйләнә-тирә мохитне саклауга һәм Татарстан Республикасы террриториясендә экологик иминлекне тәэмин итүгә, табигатьтән файдалануга кагылышлы сорауларга Экология министрлыгы белгечләре җавап бирәчәк.

9 һәм 10 ноябрь көннәрендә Татарстан Мәдәният министрлыгының “Йөрәктән - йөрәккә” акциясе кысаларында республикабызның талантлы яшьләре катнашында хәйрия концертлары узды. Алар “Логос” тернәкләндерү үзәге, Рональд Макдональд йорты һәм Сабыйлар йортында чыгыш ясады.