октябрь, 2017 ел
сишәмбе

Дәүләт Думасы РФ хөкүмәте керткән 2018-2020 елларга федераль бюджет проектын беренче укылышта кабул итте. Документның икенче укылышы 17 ноябрьгә  билгеләнгән.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

1-2 ноябрьдә Казанда Дәүләт Думасының хезмәт, социаль сәясәт һәм ветераннар эшләре Комитеты һәм социаль сәясәт буенча Татарстан Республикасы Дәүләт Советының “Өлкән буын гражданнарның мәнфәгатьләрендә эш итү стратегиясен гамәлгә ашыру турында. Актив озын гомерлек: төбәк тәҗрибәсе" күчмә утырышы узачак.

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Ә.Н. Бәдертдинов “Чиста Татарстан” программасының туры эфирында чыгыш ясады. Сүз Экология елы кысасында урман үстерүчеләр тарафыннан уздырылган чаралар турында, табигатьне саклау акцияләренең әһәмияте турында, халыкны экологик яктан агарту һәм мәктәп урманчылыклары эшчәнлеге турында барды.

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатьләре белән бәйле рәвештә Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.