Иннополис Университеты Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасы призерларына һәм җиңүчеләренә югары стипендияләр түләячәк

2019 елның 31 мае, җомга

Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының йомгаклау этабы җиңүчеләре һәм призерлары (Ютош), беренче ел дәвамында аны Иннополис Университеты бакалавриатында саклап калу мөмкинлеге белән, айга 50 мең сум күләмендә стипендия алачак.

Иннополис Университеты абитуриентларын кабул итү һәм җәлеп итү бүлеге җитәкчесе Екатерина Процко: «Безгә бу егетләрнең кайсы төбәкләрдән булуы мөһим түгел. Иннополис Университеты программалары практикага юнәлдерелгән, һәм уку дәвамында студентлар индустриаль проектлар өстендә эшлиләр. Олимпиадалар, кагыйдә буларак, стандарт булмаган бурычларны хәл итә һәм шул рәвешле, индустрия өчен кызыклы карарлар таба белә».

Кичә Мәскәү мэры Сергей Собянин Мәскәү катнашучыларга акчалата ярдәм күрсәтергә тәкъдим итте. Олимпиадада катнашучылар — 100әр мең, призерлар — 300әр мең, ә җиңүчеләр 500әр мең сум алачак.

Белешмә:

Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасы ел саен 24 фән буенча үткәрелә. 11-16 апрель көннәрендә Иннополис университеты мәйданчыгында информатика һәм ИКТ буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасында җиңү өчен 57 төбәктән 266 укучы көрәште. Татарстан Республикасы җыелма командасын 14 укучы тәкъдим итте, аларны әзерләү белән Россия ИТ-югары уку йорты белгечләре шөгыльләнә.