Россия Федерациясенең тагын 20 төбәге телевидениенең аналог форматыннан цифрлы форматына күчте

2019 елның 16 апреле, сишәмбе

Бүген салым форматында барлык төп федераль каналларның тапшырулары Мәскәүдә һәм Мәскәү өлкәсендә, Амур, Иваново, Кемерово, Киров, Кострома, Курган, Липецк, Новгород, Сахалин һәм Төмән өлкәләрендә, Кабарда-Балкар, Карачай-Черкес, Калмыкия, Мордовия, Ставрополь краенда, Удмуртия, Чуашстанда һәм Ямал-Ненец автономияле округында туктатылды. Бу төбәкләр быел җәй тулысы белән тәмамланачак аналог телевидениесен сүндерүнең икенче дулкынына керде.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасында аналог сигнал цифрлы 3 нче июньдә алмаштырылачак, ләкин цифрлы телевидениегә инде хәзер үк кушылырга мөмкин.

Әгәр телевизор экранында федераль канал янында «А» хәрефе торса, димәк, салым телевидениесен карыйсыз.

Әгәр телевизор DVB-Т2 стандартын хупласа, цифрлы сигналны кабул итү өчен антенна гына кирәк булачак. Әгәр дә хуплый икән, өстәмә рәвештә цифрлы приставка  сатып алырга кирәк.

Региональ телекомпанияләр гадәттәге кнопкаларда аналог форматта үтәчәкләр.

Цифрлы телевидениегә күчү буенча барлык сорауларны «кайнар линия» номеры буенча бирергә мөмкин: 8-800-220-20-02.